strona internetowa czy fanpage na facebooku

Strona internetowa, czy fanpage na Facebooku?

Obecnie z Facebooka korzysta ponad miliard osób dziennie. Jest to zdumiewająca liczba. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie swojego fanpege’a firmowego właśnie w tym miejscu.
W takim razie strona internetowa, czy fanpage na Facebooku?
Pozwól, że w kilku akapitach powiem Ci, dlaczego warto połączyć Twoją stronę internetową z fanpage’m – tworząc fantastyczne narzędzie do pozyskiwania nowych klientów!

ZALETY PROWADZENIA STRONY INTERNETOWEJ

W poprzednim poście pisałem, dlaczego warto mieć stronę internetową.
Streszczając w kilku zdaniach – strona internetowa pozwala nam zaistnieć w internecie. Bardzo mocno wpływa na pozycjonowanie Twojego biznesu na Mapach Google i wzbudza zaufanie klienta. Załóżmy że taką stronę już masz…
Po co w takim razie tworzyć FanPage?

ROLA FANPAGE’A W TWOIM BIZNESIE

Obecnie żyjemy w czasach portali społecznościowych. Facebook to największy taki portal na świecie (dziennie korzysta z niego prawie miliard ludzi) i zapewne większość Twoich znajomych posiada na nim konto. Sprawdza się świetnie w poznawaniu nowych osób, jak i w szukaniu potencjalnych klientów. Na tą chwilę Facebook to nie tylko wspólna ławka – to rynek.

Przeróżne grupy biznesowe, mali i średni przedsiębiorcy, grupy zainteresowań, sklepy internetowe. Wszystko w jednym miejscu – dlaczego nie wykorzystać takiego potencjału do promowania swojej własnej firmy i jej usług?

Facebook nie tylko zapewni Ci dodatkowy zasięg (możesz wykupić opcję sponsorowania), ale pozytywnie wpłynie na wizerunek. O tym jak prowadzić fanpage zapewne napiszę oddzielny post na blogu – jednak prowadząc salon fryzjerski lub kosmetyczny możesz go wykorzystać do wrzucania zdjęć klientów, którzy skorzystali już z Twoich usług. Klientów – którzy są zadowoleni z Twojej pracy i chcą podzielić się opinią z innymi użytkownikami.

KOOPERACJA

Już wiesz, że połączenie tych dwóch mechanizmów zapewni Ci przewagę nad konkurencją!
Na co więc czekasz?
Dziel się ze światem szczęściem swoich zadowolonych klientów!
Możesz połączyć bloga na swojej stronie internetowej, ze swoim fanpage’m – wrzucając tam zdjęcia i rekomendacje osób, które z uśmiechem na ustach skorzystały z Twoich usług. Niezależnie od tego czy jesteś kosmetyczką w małym mieście, czy fryzjerem w dużym – poziom Twojej obsługi klienta niebotycznie wzrośnie, co przełoży się na jeszcze lepszy PR. Możesz wierzyć lub nie – ale na efekty długo nie trzeba czekać 🙂