Sygnały, że warto odświeżyć stronę internetową

Po czym poznać, że czas odświeżyć stronę internetową?

O zaletach posiadania strony pisałem już w poprzednim artykule, w kontekście branży piękności. Natomiast, jeśli posiadasz stronę internetową, ale nie przynosi ona oczekiwanych rezultatów… Być może to czas, by coś w niej zmienić.
Oto kilka przykładów na to, że czas odświeżyć Twoją stronę internetową!

Szata graficzna

Szata graficzna to coś, co sprawia, że Twoja strona przyciąga uwagę. Sprawdź więc, czy zadbałeś o taką, która przede wszystkim odwzorowuje to, czym się zajmujesz na co dzień.

Przede wszystkim gra kolorów, kształt przycisków (one również wpływają na „klikalność!” oraz szczegółowość. Sprawdź, czy to co otrzymałeś nie rozjeżdża się na wersji mobilnej. Unikaj wyskakujących okienek znienacka oraz nadmiaru reklam.

Spraw, by klient odwiedzający Twoją stronę internetową wiedział do kogo trafił. Pamiętaj, że to również świadczy o Twoim profesjonalizmie!
Dzięki temu nie tylko zostanie na dłużej – ale i nie ucieknie po załadowaniu się strony głównej 🙂

Zadbaj o dynamizm!

Najgorsza strona internetowa – to bez wątpienia strona całkowicie bierna. Brak podświetleń, przyciski które do niczego nie prowadzą, to tylko część Twoich potencjalnych problemów.

No i najważniejsze.. Jeśli już zamieszczasz zdjęcia – zadbaj o to aby się nie rozjeżdżały i oddawały charakter zamieszczonego wpisu.
Możesz umieścić do nich jakąś podstronę, która w krótki sposób opisze co się na nim znajduje. Nie wstawiaj zdjęć, z którymi nie da się nic zrobić – zachęć potencjalnego klienta do interakcji z Tobą!

Krótko, zwięźle i na temat

Zapewne każdy z nas pamięta lekcje w szkole, które nudziły od ilości czytanego tekstu. Może i był on wartościowy – ale zniechęcał do dalszej interakcji oraz aktywności na zajęciach.
Jak to się ma do Twojej strony internetowej?

Otóż bardzo prosto. Pomyśl, że osoba odwiedzająca Twoją stronę to taki właśnie uczeń. Musisz zachęcić go do czytania treści, które tam zamieszczasz, ale nie możesz przesadzić z ilością informacji.
Krótkie i zwięzłe treści tekstu, to klucz do sukcesu. Przekazuj informacje w sposób prosty i zrozumiały. Tak, aby zachęcić go do zjechania rolką w dół strony. Na końcu tej strony, możesz umieścić coś interaktywnego – np. przycisk lub jakiś ciekawy, dynamiczny element.

Polecam artykuł, który rozwija ten temat, o kilka dodatkowych elementów.
Dzięki temu dowiesz się, dlaczego warto odświeżyć stronę internetową!