Jak NIE promować swojej firmy w internecie? [7 porad]

Promujesz swoją firmę w internecie i zastanawiasz się, czy nie popełniasz gdzieś błędów? A może już to robisz?
Sprawdź, jak NIE promować swojej firmy w internecie!

1. Brak informacji na Google Maps o Twojej firmie

Google Maps nie tylko jest pomocne podczas jazdy autem – jest to również świetna nawigacja dla Twojej firmy!
Tworząc swoją e-wizytówkę (Google Twoja firma), możesz zawrzeć w niej wiele informacji, które pozwolą Twojemu potencjalnemu klientowi w dotarciu do Ciebie. Przede wszystkim: kontakt, branża, adres oraz trasa dojazdu. Możesz też wykupić wirtualny spacer, dzięki któremu będzie można obejrzeć Twoją firmę od wewnątrz. Bardzo pomocne narzędzie, w przypadku prowadzenia restauracji, magazynu lub siłowni.

Z e-wizytówką łączy się też jedna, bardzo ważna kwestia – oceny.

2. Brak dialogu z klientami

Oceny, to chyba jedna z najbardziej nurtujących rzeczy, każdego przedsiębiorcy. Miło się patrzy, kiedy klient ocenia Twoje usługi na 5 gwiazdek, ale już gorzej kiedy na 1. Jest jedna, bardzo ważna zasada, o której musisz pamiętać – zawsze odpowiadaj!

Jak nie promować swojej firmy? Przede wszystkim jako firmy, która nie dba o kontakt z klientem. Nie pozostawiaj ocen bez Twojej reakcji! Jeśli była ona pozytywna – podziękuj 🙂
Mały gest, a utrzyma relacje na dobrym poziomie i zachęci do ponownego skorzystania z usługi. Jeśli ktoś miał jakieś uwagi, co do twoich usług – popraw jakość. Każdy popełnia błędy, ale najważniejsze to wyciągać z nich wnioski. Odpowiedni dialog z klientem świadczy o profesjonalizmie i dobrym podejściu – a to owocuje.

3. Brak FanPage’a na Facebooku.

O tym, jakie możliwości daje FanPage, pisałem w poprzednim artykule, natomiast warto przypomnieć, że prowadzenie go daje ogromne możliwości.

Przede wszystkim Facebook przestał być tylko portalem społecznościowym – jest rynkiem. Prowadząc odpowiednio FP, zwiększasz swój zasięg. Możesz wykupić reklamę Twoich postów i dotrzeć do masy osób, które mogą stać się Twoimi klientami. Tylko pamiętaj….

Jeśli już go prowadzisz – nie zapominaj o nim! Martwy FP, kojarzy się z martwą firmą. Jeśli nie masz czasu na jego obsługę – zawsze możesz komuś ją zlecić.

4. Mało czytelna strona internetowa lub jej brak

Zdarza mi się odwiedzać strony, które nie tylko są kiepskiej jakości – ale przede wszystkim są strasznie nie czytelne. Niestety takie strony bardzo często zniechęcają do jakiejkolwiek interakcji.

Przede wszystkim zwróć uwagę, czy zdjęcia są odpowiedniej jakości, czy cennik jest czytelny i przejrzysty. No i tekst – krótko, zwięźle i na temat!

Jeśli jej nie posiadasz – dowiedz się, dlaczego warto to zmienić!

5. Brak przystosowania do urządzeń mobilnych

Strona internetowa przystosowana do urządzeń mobilnych to podstawa w dzisiejszym świecie. Osoby, które na co dzień korzystają z telefonów komórkowych, często są w ruchu – przez co poszukują jasnych i konkretnych informacji w internecie. Zazwyczaj zakupów dokonują poprzez impuls – dlatego ważne jest to, aby Twoja strona była dla nich dostępna i wyświetlała się możliwie jak najszybciej.

Nie tylko wpłynie to na zwiększenie ilości Twoich klientów – ale i na pozycjonowanie. Google od jakiegoś czasu pozycjonuje lepiej strony, które mogą się wyświetlać na mobilnych urządzeniach – wszystko po to, aby oszczędzić użytkownikom niepotrzebnego stresu.

6. Brak bloga

Nie musisz rzucać reklamami swojej firmy na lewo i prawo – możesz też założyć bloga firmowego. Wystarczy, że kilka razy w tygodniu napiszesz wpis na temat tego, czym się zajmujesz – przede wszystkim coś, co z punktu widzenia klienta jest przydatne. Dzięki czemu nie tylko pozyska on potrzebną mu wiedzę, ale staniesz się też jego ekspertem w branży.

Dodatkowo, dzięki systemowi poleceń i newsletterów, możesz dotrzeć do jeszcze większej ilości kontaktów. a te – mogą przerodzić się w nowych klientów.

7. Brak analityki

O tym, jak nie promować swojej firmy w internecie, można by było pisać pewnie długo. Warto jednak poświecić trochę czasu na jedną z bardziej istotnych kwestii – mianowicie analityce internetowej.

Dzięki takim urządzeniom jak Google Analytics lub Yandex – możesz nie tylko sprawdzić ruch odwiedzających, ale też to skąd oni przychodzą.
Dane te, pozwolą Ci zaimplementować dokładną kampanię marketingową, w zależności od sytuacji. Dzięki czemu, Twoje działania będą bardziej precyzyjne – no i mniej kosztowne.