unikać na stronie

Tego należy unikać na stronie: 8 wskazówek.

W poprzednim artykule pisałem o rzeczach, które muszą się znajdować na Twojej stronie. Dzisiaj, dowiesz się czego unikać na Twojej stronie internetowej. Oto 8 wskazówek!

1. CHAOTYCZNOŚĆ

Czego unikać na stronie? Przede wszystkim chaosu – zadbaj o to, aby Twoja strona była czytelna dla odwiedzających. Spraw, aby chcieli na niej zostać – zbyt duża ilość niepoukładanych i niespójnych informacji negatywnie wpływa na odbiór Twojej strony internetowej.

Rozpisz sobie, co ma się na niej konkretnie znajdować i co jest z Twojego punku widzenia najważniejsze. Im lepiej ją zagospodarujesz – tym zostanie ona odebrana 🙂

2. ZBYT DUŻA ILOŚĆ TEKSTU

Zbyt duża ilość tekstu jest przytłaczająca!
Zadbaj więc o to, aby informacje, które chcesz przekazać były proste, logiczne i na temat! Ogranicz ilość tekstu do minimum, więcej – nie znaczy lepiej.

3.MOCNO NIESTANDARDOWEGO UKŁADU STRONY

Unikaj sytuacji, w których Twój układ strony może być nieczytelny dla osób odwiedzających. Mam tutaj na myśli strony w formie prezentacji (przesuwająca się z lewej na prawą). Wyskakujące okna po bokach i ciągnące się przez cały układ potrafią być niejednokrotnie irytujące.
Przede wszystkim strona ma być logiczna i przejrzysta.

4. ZBYT WIELU ANIMACJI

O ile na urządzeniu stacjonarnym, możesz nie mieć problemów z awaryjnością – o tyle na wersji mobilnej, może pójść coś nie tak.
Postaw na minimalizm!

Ludzie oko nie jest przyzwyczajone do zbyt dużej ilości dynamicznych elementów. Postaraj się robić to w miejscach, w których chcesz skupić wzrok swojego potencjalnego klienta.

5. PUSTYCH STRON – STRON W BUDOWIE

Czasem spotykam się z sytuacjami, w których strony lub podstrony nie są w żaden sposób zagospodarowane lub też są zapełnione tekstem, który nie ma kompletnie sensu w kontekście całości.

Jeśli jesteś w trakcie tworzenia podstrony, ale nie jest ona skończona – po prostu jej nie publikuj. Bądź profesjonalistą!

6. ZŁEGO DOBORU KONTRASTU KOLORÓW

Unikaj sytuacji, w której umieszczasz np. tekst w jasnych kolorach – na jasnym tle. Jeśli nie wiesz, jakie kolory do siebie pasują najlepiej – skorzystaj ze stron, które Ci to ułatwią. Taką stroną jest np. Adobe Kuler.

Dzięki temu nie zmęczysz oczu osoby, która odwiedza Twoją stronę i stanie się ona bardziej przejrzysta oraz czytelna.

7. ZDJĘĆ SŁABEJ JAKOŚCI

Jest to chyba najczęstszy problem, z jakim się spotykam przeglądając różne strony internetowe. Zdjęcia słabej jakości są najlepszym odstraszaczem – jest to nie tylko mało profesjonalne, ale i mało czytelne.
No i tak.. jeśli już publikujesz zdjęcie i jest na nim człowiek – nie ucinaj głowy w połowie, a najlepiej w ogóle. Zaufaj mi – nie wygląda to dobrze.

Wstawiając fotki, pamiętaj też o tym, żeby upewnić się, jak one reagują na wersji mobilnej. Sprawdź, czy jakość jest zachowana i dane zdjęcie nie rozciąga się w dziwnych miejscach.

8. NIE AKTUALIZOWANEGO BLOGA

Jeśli już prowadzisz bloga na swojej stronie – pamiętaj o regularnych wpisach. Blog ma zapewnić Ci dodatkowy zasięg i przy okazji pomóc ludziom w potrzebie 🙂

Nagłe zniknięcie z „internetów”, nie wróży niczego dobrego.
Jeśli zdecydujesz się na zakończenie swojej blogowej działalności, to poinformuj o tym czytelników. Szczerość, to dobra cecha 🙂

Dla osób szukających przykładów źle zaprojektowanych stron – polecam ten artykuł 🙂