Strona internetowa dla fryzjerów: 7 Powodów, dla których warto założyć!

Nie od dziś wiadomo, że to reklama napędza klientów. Większość salonów robi to w sposób tradycyjny – poprzez marketing szeptany. Brzmi znajomo, prawda?
Dobra jakość oraz przystępna cena obroni się przecież sama.
Bez strony internetowej? Niestety do czasu.
Oto kilka przykładów, dlaczego każdy fryzjer powinien mieć stronę internetową!

1. REKLAMA

Z każdym rokiem otwiera się coraz więcej salonów, coraz więcej młodych ludzi stawia na nowoczesny marketing. Fora społecznościowe, Instagram, blog. Nie pozwól im odebrać Twoich potencjalnych klientów – stwórz stronę internetową, która odda charakter Twojego salonu!
Bądź szybszy od tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.
Dzięki niej, nie tylko zareklamujesz się jako specjalista w swoim fachu, ale i polubisz się z “wujkiem” Google.

2. POZYCJONOWANIE

Pomyśl o osobach, które są w Twoim mieście przejazdem i chcą skorzystać z usług fryzjera. Pierwsze co robią, to wyszukują frazę w Google, a tam….
No właśnie, Twoja konkurencja.

Czy wiesz, że Mapy Google, pozycjonują wyżej firmy, które posiadają swoją własną stronę internetową?
Wiele osób zapomina o swojej obecności w internecie, ale to właśnie ona świadczy o Twojej wiarygodności.

Zadbaj więc o to, aby Twoja strona była odpowiednio zaprojektowana.
Przede wszystkim poproś o stworzenie designu, który najbardziej odda klimat Twojego salonu. Dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo, że wybierze on właśnie Ciebie!

3. WIARYGODNOŚĆ

Internet jest na tyle ogromny, że istnieje powiedzenie, że jeśli nie ma w nim czegoś – to nie istnieje. Nie pozwól, aby Twój potencjalny klient zrezygnował z pójścia do Ciebie tylko i wyłącznie przez brak strony internetowej!

Zadbaj więc o to, aby Twoja strona była odpowiednio zaprojektowana. Przede wszystkim poproś, o stworzenie designu, który najbardziej odda klimat Twojego salonu. Dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo, że osoba, która szuka profesjonalnych usług fryzjerskich – wybierze właśnie Ciebie!

4. STRONA INTERNETOWA, A OBSŁUGA KLIENTA

Strona internetowa to nie tylko promowanie Twojego salonu, ale i większa dostępność dla klienta. Istnieją bowiem wtyczki, które umożliwiają bookowanie wizyty za pomocą aplikacji (chociażby booksy.com) lub możesz takową zainstalować na swojej stronie. Dzięki temu klient nie tylko zrobi to w kilka minut, ale i oszczędzisz sobie nieprzyjemnych sytuacji, w których musisz przekładać wizyty lub 5 razy upewniać się, że podany termin odpowiada Twojemu klientowi.

5. DOSTĘP DO INFORMACJI

Przypomnij sobie te niezręczne sytuacje, w których musiałeś bądź musiałaś poinformować swoich klientów o tym, że Twój salon danego dnia będzie nieczynny. Pamiętaj, że Twoja strona wisi w internecie 24/7!

Wystarczy wpis na Twojej stronie internetowej, o nagłej sytuacji i nie musisz się obawiać konfrontacji z niezadowolonym klientem, który przyjechał specjalnie do Ciebie 30 km i jedyne co zastał – to karteczka za szybą. Zaoszczędzisz nie tylko swój czas na dzwonienie, ale i klientów!

6. ZBIERANIE DANYCH ZA POMOCĄ STRONY INTERNETOWEJ

Własna strona internetowa to idealne narzędzie do zbierania danych o swoich klientach.
Nie tylko sprawdzisz ilu dziennie odwiedza Twoją stronę, sprawdza Twoje oferty – ale przede wszystkim skąd oni przychodzą!

Dzięki temu możesz skuteczniej dobrać narzędzia marketingowe do swojego biznesu, stając się prawdziwym zagrożeniem dla swojej konkurencji!

7. PROFESJONALIZM

Posiadanie własnej strony internetowej, to również ukazanie klientom tego, co w Twoim salonie najlepsze.
Wstaw zdjęcia nowych fryzur z uśmiechem swoich zadowolonych klientów. Dzięki temu ludzie będą Cię postrzegać jako specjalistę w swoim fachu!

Pozwól im ocenić swoją pracę, właśnie na stronie internetowej – pozytywnie to wpłynie na Twój PR i da szansę na pozyskanie nowych klientów!


Badania pokazują, że połowa małych firm w Polsce nie posiada strony internetowej. Poniżej zamieszczam link do artykułu, który bardzo jasno mówi o tym jak to wygląda w praktyce.